A venit toamna si parca nu as spune ca-i toamna ci doar o prelungire a verii pentru ca tare-i frumos afara si cald pentru inceput de octombrie. Haideti la un picnic cu mic cu mare Duminica, 9 Octombrie 2016.
Se pare ca in acest an exista o productie foarte variata si mare de mere dupa spusele producatorilor.
Gustoase, pline de vitamine si foarte dulci pentru ca a fost o vara calda si prietenoasa. Ne putem delecta cu Macintosh, Red Delicious, Spencer, Cortlan, Spartan, Royal Gala, Honey Crisp, Paula Red, Golden Delicious, Sweet Sixteen, Ambrosia
O intalnire de duminica ne poate aduce impreuna la un cules, la o delectare cu mere, cu vin de mere, cu placinta de mere.
Applewood Farm este o locatie minunata pentru parinti si copilasi care sa ajute la cules, sa se joace in fan si sa mearga cu tractorul pe camp.
Locatia ne mai poate oferi si dovleci de toate felurile si formele deci daca dorti sa va pregatiti pentru Halloween aici puteti gasi
Dupa ora 11 (cine-i mai vrednic poate veni si de la 10) suntem acolo pana la ora…..la care doriti sa plecati!

https://www.facebook.com/events/358515381155663/