La mulți ani de Martisor! Elevii, profesoarele și Asociația părinților ORLA va ureaza o primăvară cu soare, sanatate și impliniri!

Copiii si parintii de la Scoala Romaneasca din Toronto vor sa va aduca un zimbet de primavara romaneasca. Traditiile atit de dragi noua aici la departarea de tara mama sunt pastrate cu sfintenie si transmise tinerei generatii.
Parintii au putut cumpara  martisoare confectionate de copiii si parintii de la Scoala Romaneasca pentru a fi daruite celor dragi. Martisoarele au putut fi cumparate de la magazinul ABC Eurodelicatessen si de la locatia Milne Valley in holul scolii.

Fondurile colectate din aceste vanzari vor fi folosite la imbunatatirea activitatii desfasurate de copii pentru promovarea limbii si traditiilor romanesti.

Multumim tuturor pentru sustinere.