Pleasant View Middle School, 175 Brian Dr, North York, ON M2J 3Y8

A 7-a editie a Taberei de Vara in Limba Romana, oferita studentilor de la JK pana la clasa a 8-a, este o colaborare intre ORLA si Toronto District School Board – International Languages Elementary (TDSB-ILE).

Si anul acesta programul este atent gandit si conceput de catre instructori calificati, include un meniu sanatos, grija deosebita, si activitati variate organizate in fiecare saptamana, in perioada 4 – 29 iulie 2022. Programul este, ca de obicei, incepand de la 7:30am si pana la 6:00pm.

Programul TDSB-ILE se desfasoara intre 9 AM – 11:30 AM si este obligatoriu pentru a participa in programul organizat de ORLA.

Programul ORLA se desfasoara intre 11:30 AM – 4:00 PM si include masa de pranz si doua snack-uri. Optional ORLA ofera program BEFORE (7:30 AM-9 AM) si AFTER (4 PM – 6 PM) pentru un cost aditional.

Cost

Programul ORLA (11:30 AM – 4 PM): $185 / saptamana

Optional BEFORE (7:30 AM – 9 AM): $20 / saptamana

Optional AFTER (4 PM – 6 PM): $25 / saptamana

Pasi de urmat pentru inscrierile online

  1. Creati un cont (daca nu aveti deja) si inregistrati copilul la programul TDSB obligatoriu de dimineata (9am – 11:30am), folosind urmatorul link: https://ereg.tdsb.on.ca/public/ilelogin.aspx (disponibil incepand cu 16 Mai), selectati limba romana si locatia Pleasant View, pentru sesiunea ILE Summer 2022, si platiti taxa administrativa de $20. Mai multe informatii despre programul TDSB-ILE gasiti aici. Pentru orice problema sau intrebari legate de programul TDSB-ILE puteti contacta pe d-na Livia Popa la tel. (416) 998-1467 sau email Livia.Popa@tdsb.on.ca
  2. Completati formularul ORLA la adresa https://bit.ly/InscriereTabara2022 pana pe data de 24 iunie.
  3. Platiti suma totala pentru saptamanile si optiunile selectate in formularul de inscriere ORLA prin “Interac E-Transfer” folosind adresa de email: scoalarotoronto@gmail.com (nu e nevoie de parola). Mentionati in campul “Message” numele copilului (sau copiilor) pentru care efectuati plata.

Pentru informatii aditionale ne puteti contacta prin email la scoalarotoronto@gmail.com.

Urmariti-ne pe pagina de Facebook https://www.facebook.com/ScoalaRomaneascaToronto/ sau pe website!