Inscrierile pentru anul scolar 2013-2014 se fac sambata, 14 septembrie, dimineata (pentru locatiile Milne Valley, West Glen si Charles H. Best)), si respectiv marti 17 septembrie, dupa-amiaza (pentru locatia Secord), in sala de gym a fiecarei scoli.(Ultima locatie este noua, si numarul de copii intregistrati trebuie sa fie de minim 23! Pentru pre-inregistrare, va rugam sa ne contactati prin email, la posta@scoalaromaneasca.ca/wp)

Pentru inscriere, sunt necesare:

  • Cardul OHIP al elevului
  • $20 taxa de inregistrare (cec)
  • Formular de inscriere (se obtine pe loc).

Este util sa aveti la Dvs. nr. de telefon a doua persoane de contact in caz de urgenta. Se accepta copii cu varste de la 4 la 14 ani (JK – cl VIIIa). Cursurile incep in urmatoarea saptamana (sambata, 21 septembrie, si respectiv marti, 24 septembrie).

Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati la adresa de email: posta@scoalaromaneasca.ca/wp sau pe pagina de Facebook: www.facebook.com/ScoalaRomaneascaToronto.