Clasa de liceu in Limba romana (cu credit!) de la Senator O’Connor College incepe sambata, 27 octombrie (9-12:30pm)

Pentru elevi de liceu non-TCDSB, de orice clasa, se fac inscrieri on-line creand un cont (folosind OEN number, diferit de student number de pe report card), pe site-ul

https://web1.tcdsb.org/CCRFProduction/Login.aspx?Type=NS

Apoi se acceseaza site-ul pe care se fac inscrierile si se aleg fie cursul LRO AD1( Gr 9), fie LRO BD1 (Gr 10). Elevii de clasa a 11a si a 12a vor completa un `diagnostic assessment` la scoala pentru a fi inscrisi la clasa, si vor beneficia de credite pentru facultate daca o sa avem cel putin 10 elevi de clasa a 11 a si a 12a in orice combinatie).

Odata inscrisi, tipariti formularul de inscriere si semnati impreuna cu parintii dupa care il duceti la scoala voastra pentru a fi semnat de catre Guidance Counselor. Cu cele trei semnaturi pe formular si numarul de inscriere va prezentati la Senator O’Connor la ora 9AM, sambata, pe 27 Octombrie la Principal: Franco Rubino.

Veti fi inregistrati si apoi indrumati la sala de clasa.

Adresa: Senator O’Connor. 60 Rowena Drive Toronto, Ontario, M3A 3R2, Canada pentru mai multe informatii accesati acest link sau sunati la: 416.393.5556 si cereti sa vorbiti cu Dl Franco Rubino.

Elevii inscrisi in scoli catolice se inscriu direct cu Guidance Counselorul de la liceul lor.