Ontario Romanian Learning Association – ORLA va invita la teatru pentru copii cu actori si papusi, in limba romana!
afis-hansel-si-gretel-toronto

Teatrul de papusi Libelula prezinta spectacolul Hansel si Gretel

19 noiembrie 2016 ora 5 PM

Romanian Herald Toronto

37 Bakersfield St, Toronto, ON, M3J1Z4 (North York – Downsview)

Hansel si Gretel, adaptare a povestii clasice de Fratii Grimm, este o comedie spumoasa, un spectacol interactiv, in care vrajitoarea cea rea (aiurita si haioasa in varianta aceasta), nici gand sa arda in foc ci se imprieteneste cu copiii (chiar si cu adultii prezenti la spectacol) carora le ofera din casuta ei de turta dulce si bomboane cate o acadea de imprietenire, asta dupa toate aventurile care … ei, dar despre toate astea o sa aflati mai multe venind la spectacol !:)

Costul biletului este 10$ adult/copil, biletele se pot achizitiona online folosind butonul alaturat.

Pentru orice intrebari suplimentare ne puteti contacta pe adresa: posta@scoalaromaneasca.ca