In fiecare an, Scoala Romaneasca din zona Toronto organizeaza Serbarea de Craciun a copiilor care reprezinta un moment de bucurie si mandrie pentru noi – parintii, cadrele didactice, sponsorii acestui eveniment.

Avem deosebita onoare de a va invita sa luati parte la eveniment care se va desfasura pe data de 12 Decembrie, 2015 incepind cu orele 10:00AM. in cafeteria scolii Milne Valley MS, 100 Underhill Dr, North York, ON, M3A2J9.
La acest eveniment urmeaza sa participe un numar de peste 200 de copii inscrisi, impreuna cu parintii, invitatii, presa romaneasca din Toronto, sponsorii si nu in cele din urma Mos Craciun care va aduce darurile mult asteptate de toti copiii.

Ca si in anii trecuti, reusita deplina a acestui eveniment ne va da tuturor un motiv in plus de mandrie nationala, crescand prestigiul si importanta acestei scoli in comunitatea romaneasca locala.

Va invitam in acest sens, sa luati parte alaturi de noi la bucuria copiilor, iar daca doriti sa participati cu eventuale contributii financiare sau cadouri care vor ajuta la buna desfasurare a evenimentului si vor aduce multe bucurii copiilor, sa va anuntati participarea pina pe data de 5 Dec, 2015.

Pentru detalii suplimentare, va rugam sa-l contactati pe dl. Viorel Rusu – presedintele asociatiei ORLA la tel: 416-877-6341 sau sa ne scrieti pe adresa de email: posta@scoalaromaneasca.ca.

Afis Serbare 2015_1