Print
Au inceput inscrierile la tabara de vara in limba romana, ce va avea loc in perioada 29 Iunie – 31 Iulie, 2015. Inscrieri si detalii in fiecare sambata dimineata de la 9:30 -12pm in holul scolii Milne Valley, sau trimiteti email pe adresa: posta@scoalaromaneasca.ca

Tabara de vara la Sulina si Eforie Nord
Avem 20 de locuri in 2 tabere gratuite in Romania, dupa cum urmeaza: * în perioada 29 iunie – 03 august 2015, în serii de câte şapte zile (în total 5 serii), în cadrul Centrului de agrement de la Sulina – Direcţia Judeţeană de Tineret şi Sport, judeţul Tulcea * în perioada 13 iulie – 03 august 2015, în serii de câte şapte zile (în total 3 serii), în cadrul Taberei „Luminiţa”, Eforie Nord, jud. Constanţa. Pentru cei interesati, contactati-ne cit mai repede – locurile sunt limitate. Perioada limita de inscriere este 1 Iunie, 2015.

afis_advertising teatru de papusi
Actrita Aliona Munteanu vine din nou in Toronto, de data aceasta cu spectacolul de papusi: PENTRU UN BALANSOAR TREBUIE SA FII DOI! DATA: SAMBATA 30 Mai, 2015 ora 12:00PM LOCATIA: Milne Valley P.S. 100 Underhill Dr, North York, ON, M3A2J9 PRET: 13CAD/copil si 7CAD/parinte

3Sud Est
Prin colaborarea asociatiei noastre cu organizatorii concertului trupei TREI SUD EST – LIBERI in Toronto, suntem bucurosi sa va oferim o reducere de 50% la spectacolul de Duminica 26 Aprilie, ora 19:00 de la Japanese Canadian Cultural Centre. Cunoscuta trupa are multe melodii pe care noi si copii nostri le-am dansat de multe ori la petrecerile romanesti. Organizatorii promit un spectacol pe cinste! Asadar pretul oferit este de $15 pentru adulti si $10 pt copiii pina la 14 ani -Zona 2 (Randurile H – R). Inscrieri la membrii comitetului ORLA sambata Aprilie 25 de la 9:30 – 1:00pm la locatia Milne Valley.

Va multumim si va asteptam sa ne contactati.
Comitetul ORLA